У недељу о Митару и Фарисеју, 25. фебруара 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније началствовао је Светом Архијерејском Литургијом у храму Светог Оца Николаја у Нишу.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј Зоран Филиповић, старешина храма, протојереј Александар Ђорђев, парох четврти, протонамесник Димитрије Петровић, парох друи, јереј Марко Милетић, парох трећи и протођакон Стеван Кричка.

По читању јеванђељске перикопе, чувеног новозаветне приповести о Митару и Фарисеју, Преосвећени Владика је пригодном омилијом поучио сабрани верни народ значају истинског покајања.

Ова недеља, која следи Закхејевој недељи, незванично прибројаној низу припремних седмица уочи почетка Великог и Часног поста, представља и коначни улазак у перид Триода, време посебног великопосног богослужења, које врхуни у празнику Васкрсења Христовог, а завршава се Светом Педесетницом.