DSC03030У суботу 28.фебруара на празник светог мученика Теодора Тириона, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Јован служио је свету архијерејску Литургију у храму Васкрсења Христовог у оквиру Богословије Светог Кирила и Методија у Нишу.Епископу је саслуживао ректор ове просветне установе протојереј-ставрофор Милутин Тимотијевић са свештенством овога светога храма.По читању божанскога Писма Владика је богонадахнутом речју поздравио све професоре, ученике и верне сабране на светој служби и поучио их јеванђелским истинама.Припремљени постом и молитвом сви ученици Богословије приступили су данас светој чаши.По светој Служби Епископ се састао ректором и професорима а заједничарење је потом настављено трпезом љубави.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г.ЈОВАН