У недељу 17. по Педесетници, 20. октобра 2024. године, Његово Високопреосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у нишком Саборном храму Силаска Светога Духа на Апостоле.

Високопреосвећеном Митрополиту саслуживали су протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина Саборног храма, протојереј-ставрофор Ненад Микић, парох први при овој светињи, протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, протојереј Борислав Стаменковић, парох трећи, протојереј Владица Савић, парох пети, јереј Миљан Коцановић, протођакон Ђорђе Филиповић и ђакон Лазар Павловић. Благољепију Свете Литургије допринело је појање хора "Бранко", а храм је био испуњен великим мноштвом верног народа.

На самом почетку Свете Евхаристије, руком Његовог Високопреосвештенства је у први чин свештенства, чин чтеца, рукопроизведен катихета Михаило Милановић из Ниша.

Након заамвоне молитве, Високопреосвећени Владика је прочитао молитву призива Светога Духа на ученике и студенте, поводом почетка нове школске и академске године.

По завршетку литургијског сабрања, у Светосавском дому, у порти Саборног храма, уприличен је састанак са представницима нишких образовних институција.

ЊЕГОВО ВИСОКОПРЕОСВЕШТЕНСТВО МИТРОПОЛИТ НИШКИ Г. АРСЕНИЈЕ