04082024

У недељу, шесту по Духовима 4. августа 2024. године, Његово Високопреосвештенство Митрополит нишки Господин Арсеније служио је Свету Литургију  у Саборном храму у Нишу.

Високопреосвећеном Митрополиту саслуживали су протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина храма, протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, протојереј Борислав Стаменковић, парох трећи, јеромонах Пантелејмон (Мијаиловић), протођакон Ђорђе Филиповић и ђакон Александар Глишовић.

На самом почетку, Високопреосвећени Митрополит Арсеније је у чин чтеца и ипођакона рукопроизвео господина Андрију Живковића.

Након читања јеванђељског зачала из Јеванђеља по Матеју, које нас подсећа на догађај исцељења одузетог човека који је, чекајући исцељење, лежао на свом одру, верни народ је, по благослову Његовог Високопреосвештенства, пригодном омилијом поучио протојереј Миодраг Павловић.

Након Канона Евхаристије, Његово Високопреосвештенство рукоположио је ипођакона Андрију Живковића у свештенођаконски чин.

Благољепију ове Евхаристијске службе допринело је појање хора "Бранко", уз присуство великог броја верних који су приступили Чаши Спасења.