У недељу, 26. фебруара 2023. године, у нишком Саборном храму Силаска Светога Духа на Апостоле служено је праштално вечерње, уочи почетка Свете Четрдесетнице.

По благослову Његовог Преосвештенства Епископа нишког г. Арсенија, вечерње су служили протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки и протођакон Стеван Кричка, уз појање храмовног братства и ученика нишке Богословије Светих Кирила и Методија.

На крају вечерње службе, по хришћанској традицији извршен је чин праштања, током кога се сабрано свештенство и народ међусобно опрашта и измирује, како би у период Великог и Часног поста сви ушли очишћени од било какве заваде или несугласице, и како би могли да, по Христовој јеванђељској заповести, принесу свој дар Богу помирени са својим ближњима.