MSC 8979

На дан када се наша Света Црква молитвено сећа догађај Васкрсења четвородневног Лазара – Лазареву суботу, 24. априла 2021. године, Његова Светост Патријарх српски Г. Г. Порфирије, служио је Свету архијерејску Литургију у нишком катедралном храму Силаска Светог Духа на апостоле, уз саслужење Преосвећене Господе Епископа тимочког Г. Г. Илариона и домаћина Епископа нишког Г. Г. Арсенија.

Његовој Светости и Преосвећеним Епископима саслуживали су протојереј-ставрофор Милутин Тимотијевић, ректор Богословије „Светих Кирила и Методија“ у Нишу, протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина Саборног храма у Нишу, протојереј-ставрофор Нанад Микић, јермонах Сава Бундало, протојереј Миодраг Павловић, архијерејски намесник први нишки, протојереј Златко Василић, протосинђел Нектарије (Ђурић) и ђакони Радомир Врућинић, Вук Јовановић и Ђорђе Филиповић.

По прочитаном Јеванђељу беседио је Свјатјејши Патријарх поучивши верне о данашњем празнику.

ПАТРИЈАРХ СРПСКИ Г. ПОРФИРИЈЕ

За десном певницом блажена и тропаре појали су протојереј Борислав Стаменковић, протојереј Дејан Крстић и протојереј Владица Савић, а одговарала је НЦПД „Бранко“.

Литургију је красило присуство бројне деце која се празнику Врбице, посебно радују.

Много верног народа узело је учешће у овом духовном сабрању и причестило се Телом и Крвљу Христовом.

Преосвећени Епископ Арсеније обратио се на крају Свете Евхаристије Његовој Светости заблагодаривши му још једном на очинском благослову који је својом посетом донео Епархији нишкој и у знак сећања на овај дан уручио Патријарху символичан дар љубави.

ЊЕГОВО ПРЕОСВЕШТЕНСТВО ЕПИСКОП НИШКИ Г. АРСЕНИЈЕ

Радио Глас Православне Епархије нишке реализовао је директан видео пренос путем свог Јутјуб канала, као и аудио пренос, путем програма Радија Глас на 92 Мhz.

Његова Светост Архиепископ пећки, Митрополит београдско-карловачки и Патријарх српски Г. Г. Порфирије стигао је у петак, 23. априла 2021. године у поподневним сатима у своју прву званичну посету Православној Епархији нишкој од избора за Поглавара Српске Православне Цркве.

Извор: Радио Глас и Медијско-информативна служба Православне Епархије нишке

{oziogallery 2453}