DSC 0011У недељу 26. по Духовима 6. децембра 2020. године, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету Литургију у Саборном храму у Нишу.

Преосвећеном Владики саслуживали су протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, протојереј-ставрофор Ненад Микић, протојереј Миодраг Павловић, протојереј Борислав Стаменковић, јеромонах Нектарије Ђурић, протођакон Стеван Кричка и ђакон Ђорђе Филиповић.

Након прочитаног Светог Јеванђеља по благослову Преосвећеног Епископа беседио је протојереј-ставрофор Ненад Микић.

ПРОТОЈЕРЕЈ-СТАВРОФОР НЕНАД МИКИЋ

Лепоти данашње службе допринело је појање Нишке Црквено-певачке дружине „Бранко.“

Након заамвоне молитве Преосвећени Владика одслужио је помен Архиепископу и Патријарху Г. Иринеју, Митрополиту црногорско-приморском Г. Амфилохију и новопредстављеном архимандриту Јовану, игуману манастира Рођења Светога Јована Крститеља у Петрлашу.

„Да би се човек спасао крадљивости, мора сматрати своју имовину Божјом а не својом. И кад употребљава своју имовину мора сматрати да употребљава оно што је Божје а не његово. Једући хлеб са своје трпезе мора благодарити Богу, јер хлеб није његов но Божји.“- из Омилија Светог Владике Николаја за Недељу 26. по Педесетници

{oziogallery 2368}