DSC 0044
       У суботу 06. јуна 2020. године, у навечерју празника Силаска Светог Духа на Апостоле, Његово Преосвештенство Епископ Нишки Г. Арсеније служио је празнично бденије у Саборном храму у Нишу посвећеном поменутом празнику.
     Његовом Преосвештенству саслуживали су: протојереј – ставрофор Јован Илић парох трећи при храму Светог Пантелејмона, протојереј Миодраг Павловић архијерејски намесник први нишки, протојереј Зоран Филиповић старешина храма Светог Оца Николаја, протојереј Предраг Радосављевић старешина храма Светог Цара Константина и Царице Јелене, протођакон Стеван Кричка и ђакон Ђорђе Филиповић.
       Благолепију ове службе допринело је  појање свештеника, ђакона и ученика  Епархије нишке.
       Богослужбено прослављање славе које је почело на бденију наставиће се сутра Светом Архијерејском Литургијом од 08 часова.
{oziogallery 2241}