DSC 0032bozic

Празник Рођења Господа Бога и Спаса нашега Исуса Христа свечано је прослављен широм Епархије нишке.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Силаска Светог Духа на Апостоле у Нишу.

Епископу Арсенију је саслуживало братство храма уз појање црквено певачке дружине Бранко. Данашњој светој Служби присуствовао је и градоначелник града Ниша г. Дарко Булатовић.

Непосредно пре причешћа верних, који су испунили храм, отац Бранислав Цинцаревић је прочитао Божићну посланицу Његове Светости Патријарха српског Г. Г Иринеја. Велики број вернога народа који се постом и молитвом припремао за овај сверадосни празник приступио је светим Тајнама Христовим.

Након свете службе у просторијама владичанскога двора, Епископ је уприличио пријем за господина градоначелника, свештенство и вернике.
{oziogallery 1849}