У суботу, 5. октобра 2024. године, министарка за бригу о породици и демографију Милица Ђурђевић Стаменковски и министарка привреде Адријана Месаровић посетиле су храм Светог Василија Острошког у нишком насељу Дуваниште, где су дочекане од стране Његовог Високопреосвештенства Митрополита нишког г. Арсенија и храмовног братства.

Након акатиста Светом Василију Острошком и вечерњег богослужења, у крипти храма, посвећеној Светом Кнезу Лазару и Мученицима косовским, одржан је помен палим припадницима српских служби безбедности, који су своје животе положили током сукоба на Косову и Метохији и копненој зони безбедности, између 1998. и 2003. године. По одслуженом помену, министарке су положиле венце пред спомен-плочама у храмовној крипти, на којима стоје имена свих погинулих јунака, њих 1139, и захваљујући којим је њихова жртва сачувана од заборава.