Богослужење страсне седмице смо започели на Велики четвртак Литургијом Светог Василија где су се сви присутни верници причестили Христовим тајнама. На Велики Петак вечерњом службом обележен је најтужнији дан за све хришћане. Свечано је изнета плаштаница коју су по завршетку службе присутни верници целивали. Обичај провлачења испод стола са плаштаницом се наставио до вечери. Чланови црквеног одбора су свесрдно помагали око организације. Опело Христово је одслужено у попбожној тишини на Велику Суботу и Литургија.

krupacvaskrsНајвећи хришћански празник је прослављен свечано,како и доликује Васкршњим јутрењем и Литургијом. Свечана служба je окупила верни народ из Крупца и околине. Причестило се двадесетак верника. Прочитана је Васкршња посланица Патријарха Иринеја. На крају службе су подељена фарбана јаја и уследило је дружење у порти храма.