DSC 00000213

У недељу, 28. августа 2022. године, на дан када Света Црква прославља Успење Пресвете Богородице, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније началствовао је свештеним евхаритијским сабрањем у пиротском Саборном храму посвећеном данашњем празнику. Такође, празник Успења као крсну славу прославља и Град Пирот.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протосинђел Мардарије (Ковачевић), настојатељ манастира Светог Јована Богослова у Поганову, протојереј Драгољуб Ивановић, парох изворски, јереј Миљан Панић, парох пети пиротски, јереј Душко Видачић, Архијерејски намесник пиротски, јереј Живко Миловић, јереј Живко Миловић, парох трећи пиротски, протођакон Ђорђе Филиповић, ђакон Никола Ераковић и ђакон Немања Шево.

Након читања из јеванђељске перикопе, Преосвећени Владика је сабране верне поучио пригодном беседом.

После заамвоне молитве, Његово Преосвештенство је осветио славске дарове и пререзао славски колач, припремљен од стране овогодишњих домаћина храмовне славе.

По завршетку Свете Евхаристије, уследила је свечана литија, у којој је учешће узело мноштво народа. Молитвени ход завршен је испред зграде Општине, где је Преосвећени Владика осветио славске дарове и пререзао славски колач, припремљен поводом славе Града Пирота.

ЊЕГОВО ПРЕОСВЕШТЕНСТВО ЕПИСКОП НИШКИ Г. АРСЕНИЈЕ

{oziogallery 2785}