Zabljane„Литије“ у Жабљану се обележава једну седмицу пред празник Христовог Вазнесења. Додуше још увек, више гозбено, него литургијски и молитвено, али се литијски барјак ипак проноси селом. Ове године смо, као и прошле обележили овај дан литургијским окупљањем, али у већем броју сабраних свештенослужитеља. Свештеници околних парохија, узели су учешће у служењу и тиме увећали нашу данашњу радост. То је послужило као леп повод надлежном пароху да у беседи истакне важност живљења у миру са саобом и са другима, јер се на тај начин миримо са Богом, а у таквом живљењу ми свештеници требамо се показати као пример.
После литургије литија је прошла кроз село, у нешто мањем броју, због парохијских обавеза које су имали наша браћа саслужитељи