DSC 0192dp

У недељу 06. маја 2018. године на празник Светог Великомученика и Победоносца Георгија, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у селу Бунуша код Лесковца. У обновљеном Храму, посвећеном Светом Великомученику Георгију, који слави и 150 година постојања саслуживали су: протојереј-ставрофор Радосав Ђорђевић, протојереј-ставрофор Срба Радмиловић, протојереј Дејан Станковић, протојереј Братислав Мијалковић, протођакон Стеван Кричка и јерођакон Нектарије (Ђурић).

У препуном Храму верног народа, након заамовне молитве овећени су славски дарови и пререзан славски колач. Домаћин славе био је Љубиша Митровић са својом породицом. Након Свете Литургије и пригодне беседе, Епископ је се захвалио свим приложницима који су помогли обнову ову светиње. Архијерејску грамату за показану љубав и несебичну помоћ добили су: др Горан Цветановић градоначелник града Лесковца, П.Г. Младеновић из Тодоровца, г. Горан Коцић и Стројковца, г. Драган Петровић из Мирошевца и г. Ивица Стојиљковић из Лесковца. Додељене су и захвалнице појединцима из Бунуше, Лесковца и околних места.
{oziogallery 1701}