OdzaklijaБожићна радост чудесног Рождества на земљи Богомладенца Еммануила настављена је и другог дана у прелепој лесковачкој цркви Оџаклији на литургијски начин, онако као и порописује Устав Свете Православне Цркве. Сабор Пресвете Богомајке био је леп повод за долазак у Немањин град Лесковац, Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског Г.Г. Теодосија, заменика нишког Епископа. Епископ Теодосије је началствовао у овом евхаристијском сабрању, у ком су учешћа узели сви лесковачки пароси. После јеванђелске беседе и раздељених литургијских дарова (= Св. Причешћа) Еп. Теодосије је обрадовао најмлађе чланове овог евхаристијског сабрања тиме што је дечици поделио божићне пакетиће. Након овакве духовне гозбе, убрзо затим, уследило је и телесно утјешеније у конаку лесковачке Цркве. Епископ Теодосије је, такође, обишао и храм Преподобног Симеона Мироточивог у насељу Дубочица и видео којом динамиком теку радови на овом храму. На самом крају, Еп. Теодосије је обишао и новоизграђену цркву Св. Ђорђа у селу Бели Поток.