„Болује ли ко међу вама? Нека дозове презвитере црквене, и нека се моле над њим, помазавши га уљем у име Господње. И молитва вјере ће спасти болесника, и подигнуће га Господ; и ако је гријехе учинио, опростиће му се“. (Јак 5, 14-15)

leskovacJeleosvecenjeПо благослову Епископа г.Г др Јована обави се Света Тајна јелeосвећења у Светом Госпојинском посту, у лесковачкој Цркви Оџаклији.

Верни су доносили уље и брашно за освећење – од којих ће умесити хлеб за здравље својих сродника уписаних на листићима. Светлост воштаница је подсећала на топлину вере, али и пламену молитву коју поготову требају имати они који су у животним искушењима. Журили су сви под епитрахиљ за време читања Св. Јеванђеља, вером подсећајући на жену болесну од течења крви, а могло се чути: „Оче стави епитрахиљ на моју главу, идем на операцију!“

Господе, који си недуге наше узео на себе, у ове дане исцелитељног поста – услиши молитве наше...