DSC 0075

У недељу, 6. по Духовима 1. августа 2021. године, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније је служио чин Великог освећења храма посвећеног Светој Тројици у Шаиновцу, у наставку је Његово Преосвештенство служио Свету Литургију.

У Часну трпезу на којој се служи Света Литургија, положене су мошти Светих мученика сурдуличких, који су пострадали током Првог светског рата.

На овом Евхаристијском сабрању Преосвећеном Владики саслуживали су свештеници Архијерејског намесништва лесковачког.

За показану љубав према светој мајци Цркви и несебичну помоћ пружену приликом изградње храма Свете Тројице у Шаиновцу, Преосвећени Владика доделио је високо одликовање Православне Епархије нишке - орден Светог Романа Ђунишког другог степена Госпођи Стојанки Илић из Шаиновца.

Преосвећени Владика доделио је благодарнице верном народу који је уложио љубави и труда да овај храм данас овако лепо изгледа и дочека освећење.

ЊЕГОВО ПРЕОСВЕШТЕНСТВО ЕПИСКОП НИШКИ Г. АРСЕНИЈЕ

{oziogallery 2519}