DSC 0435

У уторак, 9. августа 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у нишком храму Светог Великомученика Пантелејмона, који овога дана прославља свог небеског заштитника.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј-ставрофор Живорад Маринковић, парох други при овом светом храму, протојереј-ставрофор Јован Илић, свештеник у пензији, протојереј Предраг Радосављевић, старешина нишког храма Светог Цара константина и Царице Јелене у Нишу, протојереј Владан Стојановић, парох чалијски, протонамесник Дејан Милошевић, парох у нишком насељу "Никола Тесла", протонамесник Димитрије Петровић, парох други при храму Светог Оца Николаја у Нишу, јереј Славиша Смиљић, старешина храма Светог Пророка Илије у Нишкој Бањи, јереј Иван Лилић, парох хумски, протођакон Далибор Мидић, ђакон Димитрије Маринковић, ђакон Предраг Пиперски и ђакон Никола Ераковић.

По читању јеванђељског зачала, Преосвећени Владика је верни народ поучио пригодном беседом.

На крају Свете Евхаристије, освећени су славски дарови и пререзан славски колач, припремљен у част и спомен Светог Великомученика Пантелејмона, а од стране овогодишњих домаћина славе.

Празнична радост настављена је потом на славској трпези љубави.

ЊЕГОВО ПРЕОСВЕШТЕНСТВО ЕПИСКОП НИШКИ Г. АРСЕНИЈЕ

{oziogallery 2778}