DSC 0097

У суботу, 30. октобра 2021. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у цркви Светог Архистратига Гаврила у Предејану.

Овом приликом, свечано је обележена 150. годишњица постојања овог светог храма. Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј-ставрофор Зоран Стојановић, свештеник у пензији, протојереј-ставрофор Сава Момчиловић, парох доњестопањски, јереј Страхиња Митић, парох бабушнички, јереј Владимир Петковић, надлежни парох предејански и протођакон Ђорђе Филиповић.

Велики јубилеј који се ове године обележава додатно је допринео да црква буде испуњена верним народом, што је допринело свечаности Свете Литургије.

ЊЕГОВО ПРЕОСВЕШТЕНСТВО ЕПИСКОП НИШКИ Г. АРСЕНИЈЕ

{oziogallery 2576}