24112017Predejane
Ове године у предејанском храму св. архангела Гаврила свечано је прослављен празник св. благоверног краља Стефана Дечанског. Славље је започетo у среду вечерњим богослужењем након кога је пресечен славски колач. Сутрадан на дан празника служена је св. Литургија. Својим појањем празничну прославу украсили су и студенти Православно богословског факултета Универзитета у Београду који су се сабрали у Предејану како би прославили своју славу разреда и увеличали 25. годишњицу рукоположења надлежном пароху оцу Сави Момчиловићу. Учешће у прослави узео је и народ из поменуте парохије који се сакупио на светом богослужењу. Након св. Литургију славље је настављено у просторијама парохијског дома око трпезе љубави коју су припремили студенти са свештеником. Полажемо наду на Господа да ће нас и даље сачувати на путу који води ка Њему, као и да ће нас Дух Свети сабирати и даље како бисмо прослављали Име Божије по угледу на светог краља Стефан.

{oziogallery 1574}