DSC 0041

На Духовски уторак, 14. јуна 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Силаска Светога Духа на Апостоле у Власотинцу.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протосинђел Серафим (Живковић), игуман манастира Светог Великомученика Димитрија у Дивљани, јереј Никола Пешић, Архијерејски намесник власотиначки, протојереј Горан Димитријевић, старешина овог светог храма, протојереј Далибор Стефановић, Архијерејски намесник лесковачки, јереј Милош Живић, парох трећи власотиначки, јереј Марко Николић, парох први власотиначки, протођакон Ђорђе Филиповић и ђакон Никола Ераковић.

На Малом входу, Преосвећени Владика је Архијерејског намесника власотиначког, јереја Николу Пешића, одликовао протојерејским чином.

На крају Свете Литургије, Његово Преосвештенство је великим добротворима власотиначког храма доделио грамате Епархије нишке, за показану љубав према Мајци Цркви и великодушну у несебичну помоћ пружену овој светињи.

{oziogallery 2740}