DSC 5094

У среду, 1. јуна 2022. године, уочи празника Вазнесења Господњег, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је празнично вечерње у Белој Паланци, у храму посвећеном сутрашњем празнику.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протосинђел Серафим (Живковић), игуман дивљанске обитељи, протојереј-ставрофор Драгиша Јовановић, свештеник у пензији, јереј Душко Видачић, Архијерејски намесник пиротски, јереј Страхиња Митић, парох бабушнички и протођакон Ђорђе Филиповић.

На крају вечерње службе, у навечерје храмовне и општинске славе, Преосвећени Владика је, за исказану љубав према Мајци Цркви и помоћ указану локалној црквеној заједници, орденом Светог Романа Ђуниског првог степена одликовао општину Бела Паланка, нагласивши да уручени орден није намењен само локалној самоуправи, већ целокупном становништву ове вароши, свим људима који су својим трудом и старањем допринели да у свом крају имају светињу попут ове.

{oziogallery 2728}