IMG c49f7dcfa6f9f7811265fae8906dc0f7 V

87 ученика и 11 професора ТШ "Бошко Крстић, упутило се пут Раковице-Београда, у посети манастиру Раковица и гробу Блаженопочившег г. Патријарха Павла. У манастиру смо стигли у 12 часова, обишли смо цео комплекс манастира, гроб Патријарха Павла, манастирску продавницу. Тај мир и лепоту је тешко речима описати, предивно је. При изласку из манастира са десне стране, преко пута смо обишли и извор Свете Петке. Свако је понео са собом воду са извора. Потом смо се упутили пут Калемегдана, обишли цркву Ружицу. Дан је био диван, сви смо понели са собом дивне успомене. Посебно нам је драго што смо обишли гроб Патријарха Павла, у сусрет десетогодишњице од његовог упокојења. Одтавио нам је пуно мудрих изрека и савета који треба да нас воде кроз живот.

Вероучитељица Јулијана Стојановић
{oziogallery 2071}