Светосавска беседа др Ивице Живковића у Краљеву

27012018IvicaZivkovic

У оквиру Светосавске академије приређене у Народној библиотеци Стефан Првовенчани у Краљеву, др Ивица Живковић, катихета и уредник часописа "Глас Епархије нишке" одржао је поучну беседу о првом Архиепископу српском као "учитељу пута који води у живот".

"Допустите да данас не говоримо о Светом Сави као религиозном прваку и народном вођи. Некоме ко нас је учио ко смо ми, а ко су они други: зашто смо ми добри а други нису, и како да себе бранимо, а друге представимо као туђе и опасне по нас.
Није нас Свети Сава никада тако учио.
Јесте важно то какав је Свети Сава био црквени великодостојник, какав је био дипломата и политичар, какав је то био просветитељ. Сваке године слушамо о томе у школама, на светосавским прославама, у црквеним проповедима и у медијима.
Али мислим да је још важније од свега тога данас питање, какав је Свети Сава био као човек..."

др ИвицаЖивковић

Извор фотографија Портал Круг (Краљево), Библиотека Стефан Прововенчани (Краљево)