snimakizemisijeBelamipopodne

На други дан Божића, 8.јануара, у цркви свете Петке у Нишу после Свете Литургије одржана је додела награда поводом ликовног и литерарног конкурса на тему ''Божић, Божић, благи дан'', који је расписао Центар за унапређење квалитета живота у сарадњи са црквом Свете Петке у Нишу. На конкурсу је пристигао велики број цртежа и литерарних радова из нишких школа и предшколских установа. Прво место за ликовни рад у конкуренцији од 570 радова освојила је ученица другог разреда Јелена Ђорђевић из О.Ш.''Десанка Максимовић'' - Д. Међурово, а ван конкуренције ученице петог разреда из исте школе, али из истуреног одељења у Новом селу - Бранкица Денић, Наталија Радивојевић и Софија Прелевић, чији рад је заиста украсио цркву свете Петке. За литерарни рад, друго место је освојила Маја Милисављевић, ученица О.Ш. ''Доситеј Обрадовић'' у Нишу за песму о Божићу. На овај конкурс их је пријавила наставница веронауке Милена Биберовић. После доделе награда, ученице су са наставницом гостовале у емисији Белами поподне, заједно са оснивачима Центра Сунчицом Радивојевић, педагогом и др.Мирјаном Марковић, професором социологије на Вишој школи за образовање васпитача у Пироту. Осим доделе награда, деца су тог дана гледала прелепу божићну представу у цркви у организацији Луткарског позоришта и након тога добили пакетиће.
Ову манифестацију је помогла  установа Пчелица, као и неки познати угоситељски објекти у Нишу, а за новчане награде су се побринули донатори. Овај конкурс је почетак пројекта овог Центра под слоганом ''Развијање свести о значају традиционалних и духовних вредности'' у нашем народу.

{oziogallery 1603}