filip stevanovic

Парох конџељски
: јереј Филип Стевановић
Тел.: 063419299

Јереј Филип Стевановић рођен је 3. октобра 1988. године у Прокупљу, од оца Љубише и мајке Тање. Основну школу завршио је у Житорађи, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија у Нишу. Уписао је Православни богословски факултет у Београду. 8. јануара 2012. године ступа у брак са Милицом Цветковић са којом има троје деце. У чин ђакона рукоположен је 1. јула 2012. године, у манастиру Суково, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког Јована. У презвитерски чин рукоположен је 8. јула 2012. године у манастиру светог Стефана у Липовцу и постављен је на трећу лебанску парохију. Обавља дужност старешине храма у Лебану до јуна 2022. године, када одлуком Његовог Преосвештенства Епископа нишког г. Арсенија бива премештен на конџељску парохију, у Архијерејском намесништву топличком.