BiblijskaSkolaОд октобра месеца прошле године са благословом епископа нишког др Јована а под покровитељством Српског библијског друштва у Лесковцу је почела са радом библијска школа. Поред локалних предавача који су углавном дипломирани теолози, настојимо да у библијску школу доведемо и звучна имена из света библијске науке. Тако је у четвртак 12 марта предавање на тему девтероканонске књиге Старог завета одржао протођакон др Радомир Ракић. Отац Радомир је једна од најистакнутијих личности за библиску науку у Србији, те је због тога конак саборне цркве у Лесковцу био претесан да прими све оне који су желели да га чују. У име нашег владике Јована уважене госте поздравио је Архијерејски намесник Лесковачки отац Марко Адамовић уз напомену да је Отац Радомир заједно са председницом Српског Библијског друштва г-ђом Вером Митић, која је такође била присутна, иницирао стварање Библијске школе у Лесковцу. Сутрадан након литургије пређеосвећених дарова испратили смо госте који нису скривали изразе задовољства гостопримљивошћу Лесковчана.