ЕВХАРИСТИЈСКА РАДОСТ У ДУБОЧИЦИ ПОВОДОМ СЛАВЕ МИСИОНАРСКОГ ЦЕНТРА ПРЕПОДОБНОГ СИМЕОНА МИРОТОЧИВОГ

svSimeonLeskovacМИСИОНАРСКИ ЦЕНТАР ПРЕПОДОБНОГ СИМЕОНА МИРОТОЧИВОГ из Лесковца је 26. фебруара ове године литургијски прославио своју крсну славу у истоименом храму великог српског светитеља који се налази у лесковачком насељу Дубочица. Ову Свештену Мистагогију предводио је архијер. намесник јабланички јереј Далибор Стефановић, коме су саслуживали први и други архијер. намесници лесковачки, протонамесници Марко Адамовић и Дејан Станковић као и остало многобројно свештенство ЦО Лесковац. Поред благочестивог народа Дубочице, посебно весеље у душама верника је било видети немали број дечице, полазнике Веронауке са вероучитељима, како радосно и са светим миром стоје у ред да приме Свете Тајне. После литијског обхода око Цркве, славски колач, кога је припремило сестринство при Мисионарском центру, је био принесен и пререзан „у славу Божију а у част Преп. Симеона Мироточивог.“ Захваљујући труду и љубави КОЛУ СРПСКИХ СЕСТАРА при Мисионарском центру, сви присутни су после овог истинског црквено-народног и евхаристијског Сабрања, уз разговор, уживали у послужењу кога су наше сестре припремиле.