DSC 0001

У четвртак, 9. септембра 2021. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Арсеније посетио је храм у изградњи у селу Дешилово, које просторно припада балиновачкој парохији.

Повод посете Преосвећеног Владике био је освећење нових звона, која су плод несебичне жеље и љубави према своме крају господина Горана Симића из Дешилова. Епископа су дочекали протојереј-ставрофор Слободан Петровић, архијерејски намесник топлички, протојереји Миломир Павловић и Ненад Милосављевић, пароси прокупачки,као и јереј Владица Новковић, надлежни парох балиновачки.

Освећењем звона учињен је још један велики корак ка завршетку радова, а замисао је да се изради и пригодан иконостас, за шта се чека на помоћ нових добротвора. Овим би била завршена изградња храма, започета давне 2002. године.

{oziogallery 2536}