milan todorovicПарох кочански: јереј Братислав Пешић
Тел.: 0638266848
Е-пошта: -

Јереј Братислав Пешић рођен је 11. јула 1965. године у Лесковцу. Завршио је основну школу у Турековцу и петоразредну Богословију светих Кирила и Методија у Призрену. Рукоположен је у чин ђакона 09. августа 1990. године у Нишу. Рукоположен је у чин свештеника 19. августа 1990. године, руком епископа нишког господина Иринеја. Службовао је у Сијаринској Бањи, где је у време његовог службовања обновљен храм светог пророка Илије и два парохијска дома, подигнут нови храм и капелу у Равној Бањи, подигнута је звонара у селу Маровцу, и изграђен темељ Цркве Свете Тројице. Реновиран је и храм Свете Тројице и звоник и уређено двориште у селу Туларе. У селу Чукотину реновиран је храм свете великомученице Марине. 2002.године, по благослову епископа нишког господина Иринеја, премештен је на бунушку парохију, где је у време његовог службовања реновиран парохијски дом и храм светог Великомученика Георгија 14. фебруара 2014. године, благословом епископа нишког господина Јована премештен је на парохију у селу Печењевце. За време службовања на овој парохији, у храму светог пророка Илије промењена је електирчна исталација, и постављени су рефлектори у храму, звонику и испред храма. Постављена је бетонска чесма са металним крстом. Одлуком Епископа Нишког Г. Арсенија од јануара 2020. године постављен за привременог пароха конопничког.