Ниш - Храм Васкрсења. Подаци о паросима

Pop Boban Stojkovic Bogoslovija12

Парохпротојереј Бобан Стојковић
Тел.: 0668883613

Протојереј Бобан Стојковић рођен је 13. новембра 1980. године у Гњилану, од оца Драгутина и мајке Румене. Основну школу завршио је у селу Коретиште, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија у Призрену. По завршеној Богословији, уписује и завршава Православни богословски факултет у Београду. 14. маја 2006. године ступа у брак са Радицом Стојановић, са којом има двоје деце. 2006. године добија канонски пријем из епископије рашко- призренске у епископију нишку. У чин ђакона рукоположен је 29. маја 2007. године у Саборном храму у Лесковцу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Иринеја. У презвитерски чин рукоположен је 22. септембра 2007. године и постављен за пароха при Хиландарском метоху. Обавља дужност старешине храма.

Pop Djordje Mirkovic Bogoslovija123Парох: јереј Ђорђе Мирковић
Тел.: 0658888328

Јереј Ђорђе Мирковић рођен је 10. јуна 1981. године у Чачку, од оца Милана и мајке Радојке. Основну школу завршио је у Чачку, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија у Нишу. 22. октобра 2006. године ступа у брак са Мирјаном Марковић, са којом има двоје деце. 2006. године добија канонски пријем из епископије жичке у епископију нишку. У чин ђакона рукоположен је 21. септембра 2007. године, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Иринеја. У презвитерски чин рукоположен је 12. маја 2008. године у Хиландарском метоху и постављен за пароха при овом храму.

Pop Dejan Krstic Bogoslovija1Парох: јереј Дејан Крстић
Тел.: 0668883675

Јереј Дејан Крстић рођен је 21. априла 1977. године у Призрену, од оца Бранислава и мајке Ленке. Основну школу завршио је у Призрену, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија у Призрену. По завршеној Богословији, уписује Православни богословски факултет у Фочи. 9. октобра 2008. године ступа у брак са Јеленом Гогић, са којом има сина Саву. 2000. године добија канонски пријем из епископије рашко- призренске у епископију нишку. У чин ђакона рукоположен је 18. јануара 2009. године у Саборном храму у Нишу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Иринеја. У презвитерски чин рукоположен је 3. маја 2009. године у Хиландарском метоху и постављен за пароха при овом храму.

Pop Stefan Cincarevic BogoslovijaПарох: јереј Стефан Цинцаревић
Тел.: 0668005008

Јереј Стефан Цинцаревић рођен је 25. марта 1985. године у Нишу, од оца Бранислава и мајке Саре. Основну школу завршио је у Нишу, након чега уписује Богословију светог Саве у Београду. По завршеној Богословији уписује и завршава Православни богословски факултет светог Саве у Либертивилу (САД). 20. јула 2008. године ступа у брак са Наташом Машановић, са којом има троје деце. У чин ђакона рукоположен је 3. јануара 2010. године, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Иринеја. У презвитерски чин рукоположен је 23. марта 2013. године у Хиландарском метоху, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Јована и постављен за пароха при овом храму.

unnamed 3Парох: јереј Љубиша Костић
Тел.: 0649968484

Јереј Љубиша Костић рођен је 01. јула 1979. године у Лесковцу. Основну школу и Гимназију завршио је у Лесковцу. Дипломирао је на Православном богословском факутету у Београду 2006. године, са темом „Шта да чиним да наследим живот вечни – Психологија младих и њихов однос према религији“ на катедри за Пастирску психологију са менторским руковођењем митрополита Порфирија. У међувремену обавља посао катихете у периоду од четири године. Одмах по завршетку факултета рукоположен је у чин ђакона исте године о духовском понедељку. Са благословом Његове Светости Патријарха Иринеја 2007. године одлази у Солун на усавршавање богословских студија. На катедри за литургијско богословље, на предлог и посебно инсистирање ментора проф. Панајотиса Скациса, бави се темом „Допринос епископа Атанасија Јевтића литургијској обнови у Србији“ коју са највишим оценама брани 2013. године. По повратку из Грчке бива рукоположен у чин свештеника од стране епископа нишког господина др Јована. Епископ Јован му поверава старешинство Мисионарског центра преподобног Симеона Мироточивог са којим активно одржава предавања, духовне вечери, трибине, промоције и хуманитарне акције на територији ЦО Лесковац. У оквиру ванпарохијских активности проучава Богословље, пише чланке, есеје и студије.

Dejan Hani Nikolic Djakon1Парохијски ђакон Дејан Николић
Тел.: 062410298

Ђакон Дејан Николић рођен је 18. маја 1977. године у Сурдулици, од оца Драгослава и мајке Славице. Основну и средњу школу завршио је у Владичином Хану, након чега уписује и завршава Православни богословски факултет у Београду. 19. маја 2002. године ступа у брак са Тијаном Станковић, са којом има кћерку Марту. Маја 2007. године добија канонски пријем из епархије врањске у епархију нишку. У чин ђакона рукоположен је 12. маја 2008. године, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Иринеја и постављен за парохијског ђакона при овом храму.