DS 0006

На Светли Понедељак, 25. априла 2022. године, у Лесковцу је, са благословом Његовог Преосвештенства Епископа нишког г. Арсенија, а у организацији лесковачке Црквене општине, одржан свечани Васкршњи концерт.

Преосвећени Владика је свима присутнима кратким уводним словом честитао Празник над празницима, након чега је започео припремљени програм.

У изведби песама из црквеног и народног опуса, учествовали су лесковачка црквено-певачка дружина "Бранко", дечији црквени хор и црквени ансамбл истог имена. Црквено-певачка дружина "Бранко" из Лесковца основана је још давне 1887. године, и активно прати богослужбени живот овог града. Дечији црквени хор је основан 2012. године, а препознатљив је по неговању византијског напева. Такође, и дечији хор живо учествује у духовном животу Лесковца. Црквени ансамбл основан је 2021. године, а домен њиховог музичког деловања и интерпретације је изворна народна музика, првенствено са простора Косова и Метохије.

Овај концерт представљао је прави угођај за све присутне, који су громогласним аплаузима испратили сваку изведбу.

{oziogallery 2712}