BalajinacХрам Успења Пресвете Богородице у Балајинцу

Храм посвећен Рођењу Пресвете Богородице у Балајнцу, првобитно је подигнут 1347. године, а због сарадње мештана са Аустроугарима, Турци су храм напунили запаљивим средствима и народом и потпуно спалили 1693. године. Прва обнова била је 1871. године на темељима урушене старе Цркве. Друга обнова била је 1980. године када је било и велико освећење због подизања нивоа Цркве. Године 2012. дограђена је припрата са звоником и са јужне стране простор за горионике.

batusinacХрам Свете великомученице Недеље у Батушинцу

Храм Свете Великомученице Недеље у селу Батушинцу, подигнут је 1351. године, а спаљен је са мештанима 1693. године, због сарадње са Аустроугарима. Обновљен је 1972 године и том приликом пронађено је мноштво угљенисаних људских костију које су опеване и сахрањене приликом обнове.