marjan risticПарох први рударски: јереј Марјан Ристић
Тел.: 0637616975

Јереј Марјан Ристић рођен је 2. марта 1985. године у Лесковцу од оца Гроздана и мајке Вукице. Основну школу завршио је у Вучју, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија у Нишу. По завршеној Богословији уписује Православни богословски факултет у Београду. 13. новембра 2011. године ступа у брак са Сањом Радоњић са којом има сина Матеја и кћер Хелену. Рукоположен је у ђаконски чин 3. фебруара 2012. године у храму светих Архангела у Нишу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког Јована. У презвитерски чин рукоположен је 5. фебруара 2012. године у храму светог Пантелејмона у Нишу и постављен за пароха у Косаничкој Рачи. Благословом Његовог Преосвештенства епископа нишког Јована, 27. јуна 2014. године премештен је на прву рударску парохију.

sasa dimitrijevicПарох други рударски: јереј Саша Димитријевић
Тел.: 0643253622

Јереј Саша Димитријевић рођен је 26. августа 1971. године у Лесковцу од оца Предрага и мајке Душанке. Основну школу завршио је у селу Манојловце, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија у Призрену. 8. септембра 1997. године ступа у брак са Златом Љубеновић са којом има сина Милоша. Рукоположен је у ђаконски чин 24. августа 1997. године у Саборном храму у Нишу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког Иринеја. У презвитерски чин рукоположен је 28. августа 1997. године у храму Вазнесења Господњег у Медвеђи и постављен за пароха у селу Велики Крчимир. Благословом Његовог Преосвештенства епископа нишког Јована, премештен је на другу рударску парохију.