dragan mladenovicПарох први блачки: јереј Драган Младеновић
Тел.: 0645236421

Јереј Драган Младеновић рођен је 14. маја 1977. године у Прокупљу од оца Слободана и мајке Станимирке. Основну и средњу техничку школу завршио је у Прокупљу, након чега уписује Православни богословски факултет у Београду. 16. јула 2005. године ступа у брак са Радицом Љубић са којом има петоро деце. У ђаконски чин рукоположен је 17. јуна 2012. године у храму светог пророка Илије у нишком насељу Доњи Комрен, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Јована. У презвитерски чин рукоположен је 24. јуна 2012. године у храму Свете Тројице у Куршумлији и постављен за пароха у Сијеринској Бањи. Благословом епископа нишког господина Јована, јула 2014. године премештен је на прву блачку парохију.

dusko kaplarevicПарох други блачки: протојереј Душко Капларевић
Тел.: 0642427558

Протојереј Душко Капларевић рођен је у 16. јануара 1982. године у Рашки, од оца Србољуба, свештеника и мајке Славице. Основну школу похађао је у у селу Трнавце код Александровца и Блацу. По завршеној основној школи уписује Богословију светих Кирила и Методија у Призрену коју због рата завршава Сремским Карловцима.Завршио је Богословски Институт на Богословском факултету у Београду. 25. новембра 2005. године ступа у брак са Сузаном Грковић са којим има двоје деце.У чин ђакона рукоположен је 21. јула 2007. године у храму светог великомученика Прокопија у Прокупљу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Иринеја.У презвитерски чин рукоположен је 02. септембра 2007. године у истом храму и постављен на парохију у селу Кутлеш. Тренутно службује на другој блачкој парохији. Године 2017. произведен у чин протојереја и поверена му је дужност архијерејског намесника косаничког.