Нишкобањске парохије. Подаци о паросима

Dobrivoje MitrovicПарох први нишкобањски: протојереј ставрофор Добривоје Митровић
Тел.: 0668005500
Е-пошта: -

Протојереј- ставрофор Добривоје Митровић рођен је 31. маја 1956. године у Доњем Пуношевцу, код Врања, од оца Предрага и мајке Марике Митровић рођене Анђелковић. Основну школу завршио је у Берелићу 1970. године, а Богословију светог Саве у Београду 1975. године. Ожењен је Јелком Тасић, са којом има троје деце. Рукоположен је у чин ђакона 13. фебруара 1978. године. У чин презвитера рукоположен је 14. фебруара 1978. године у манастиру Наупаре код Крушевца, руком епископа нишког господина Иринеја. Службовао је на парохији у Црнољевици, у архијерејском намесништву сврљишком од 1978. до 1993. године. Од 1993. године службује у Нишкој Бањи.

Boban MlovanovicПарох други нишкобањски: јереј Бобан Миловановић
Тел.: 062235536

Јереј Бобан Миловановић рођен је 1. августа 1968. године у Пули у Хрватској, од оца Градимира и мајке Светлане. Основну школу завршио је у Сплиту, након чега уписује Електротехничку гимназију у Сплиту. Завршио је и музичку школу „Јосип Хатзе“ у Сплиту. Завршио је студије Холокауста у Јерусалиму у Израелу и уписао Православни богословски факултет у Београду. 6. октобра 1991. године ступа у брак са Сузаном Тошић са којом има троје деце. Рукоположен је у ђаконски чин јуна месеца 1997. године у Сабором храму у Нишу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког Иринеја и постављен за парохијског ђакона при храму светог Николаја у Нишу, а касније при храму светих Константина и Јелене. Као ђакон службовао је четрнаест година. У презвитерски чин рукоположен је 18. децембра 2011. године у храму светих Константина и Јелене у Нишу и постављен на осму парохију при овом храму. 2013. године премештен је на другу парохију у Нишкој Бањи.