Грделичка парохија. Подаци о пароху

слободан boskovicПарох грделички: јереј Слободан Бошковић
Тел.: 062385358

Јереј Слободан Бошковић рођен је 14. маја 1979. године у Прокупљу као прво дете својих родитеља Миладина и Стојане. Детињство проводи у Куршумлији у којој завршава основну школу (1987.- 1994.) као одличан ђак, после које уписује Православну Богословију светог Петра Цетињског на Цетињу 1994. године. Завршава Богословију са одличним успехом и уписује Православни Богословски факултет у Београду 1999. године. После неколико положених испита, због лоше финансијске ситуације напушта студије и одлази на одслужење војног рока, са намером да их касније настави. Војни рок служи у 37. моторизованој бригади у Рашкој и Сјеници у периоду децембар 2000. – 2001. године. На инсистирање тадашњег намесника косаничког протојереја- ставрофора оца Братислава Милетића, а благословом тадашњег епископа нишког господина Иринеја, децембра 2001. године почиње да предаје веронауку у Економској школи и Гимназији у Куршумлији. Од септембра месеца 2002. године предаје у свим основним и средњим школама на територији куршумлијске општине и дужност вероучитења обавља са великим успехом све до априла 2013. године, када због обавеза на парохији дужност вероучитеља препушта другима. Благословом тадашњег епископа нишког господина Иринеја ступа у брак са Аном Миленковић, дипломираном професорком географије из Куршумлије. Венчање је обављено у храму Свете Тројице на дан Успења Пресвете Богородице 28. августа 2005. године у Куршумлији. Бог им је подарио двоје деце – ћерку Иву и сина Димитрија. У чин ђакона рукоположен је од тадашњег епископа нишког господина Иринеја 18. јуна 2006. године у храму Свете Тројице у Куршумлији и постављен за ђакона при том храму све до 2010. Године, када од Његове Светости патријарха српског господина Иринеја бива рукоположен у презвитерски чин на дан Светог великомученика Прокопија 21. јула у храму Светог великомученика Прокопија у Прокупљу. После краће праксе при храму Свете Тројице у Куршумлији, бива постављен за пароха друге блачке парохије при Саборном храму Успења Пресвете Богородице у Блацу уместо пензионисаног протојереја-ставрофора оца Сретена Анђелића, обављајући и дужност старешине Саборног храма. Решењем Његовог Преосвештенства епископа нишког господина др Јована бива постављен за пароха грделичког. Дужност преузима 23. јула 2014. године од пензионисаног пароха јереја Властимира Стоилковића.