Власотиначке парохије. Подаци о паросима

Милорад Хаџи МаксимовићПарох први власотиначки: протонамесник Милорад Хаџи Максимовић
Тел.: 0622588026
Е-пошта: -

Протонамесник Милорад Хаџи Максимовић рођен је 23. октобра 1954. године у Кормињану, од оца Драгутина и мајке Русанде. Завршио је српску Православну богословију светих Кирила и Методија у Призрену, након чега је завршио Богословски факултет СПЦ у Београду. 1982. године ступа у брак са Верицом Авакимјан. 28. августа 1986. године у Нишу, епископ нишки господин Иринеј га рукополаже у чин ђакона. У презвитерски чин рукоположен је 20. децембра 1992. године и постављен на парохију у Власотинцу.

Goran DimitrijevicПарох други власотиначки: протонамесник Горан Димитријевић
Тел.: 062460331
Е-пошта: -

Протонамесник Горан Димитријевић Рођен је 2. априла 1969. године у селу Доња Локошница од оца Николе и мајке Олге земљорадника и домаћице из Доње Локошнице. Прва четири разреда основне школе „Вељко Влаховић“ завршио је у месту рођења, а од петог до осмог разреда исту школу у суседном месту Разгојни. После завршене основне школе уписује Богословију светих Кирила и Методија 1984. године у Призрену. Богословију завршава 1989. године са врлодобрим успехом.
Од 1989. до 1990. године налази се на одслужењу војног рока. 1991. године ступа у брак, након чега га епископ нишки господин Иринеј рукоположе у чин свештеника и поставља на другу власотиначку парохију 13. новембра 1991. године. Отац две ћерке. Од 2004. године предаје веронауку у својој парохији где је учешће ученика 100 процентно. 2013. године добија чин протонамесника од стране нишког Епископа господина Јована.

Милош ЖивићПарох трећи власотиначки: јереј Милош Живић
Тел.: 0644516814

Јереј Милош Живић рођен је 4. новембра 1987. године у Прокупљу од оца Момира и мајке Слађане. Основну школу завршио је у Грачаници, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија у Нишу. По завршеној Богословији уписује Православни богословски факултет у Београду. 28. септембра 2013. године ступа у брак са Јасмином Живић са којом има сина Павла. Маја 2014. године добија канонски пријем из митрополије црногорско- приморске у нишку епископију. У ђаконски чин рукоположен је 20. јула 2014. године у храму светог великомученика Георгија у Луковској бањи, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Јована. У презвитерски чин рукоположен је 27. јула 2014. године у манастиру светог великомученика Димитрија у Дивљани и постављен за пароха у Сијаринској Бањи. Раније служио у парохији сијаринскобањској.

pesicПарох четврти власотиначки: јереј Никола Пешић
Тел.: 0605550207

Јереј Никола Пешић, рођен је 23. децембра 1981. године у Лесковцу од оца Александра и Милованке Пешић дипломирног економисте и професора књижевности из Власотинца. Похађао је Основну школу „Синиша Јанић“ у Власотинцу као и нижу музичку школу „Станислав Бинички.“ Са благословом тадашњег Епископа нишког господина Иринеја уписује петогодишњу богословију Светог Саве у Београду коју завршава са врло добрим успехом. За то време активно пева у два црквена хора. 2001. године, уписа је Институт богословског факултета, а две године касније почиње да радим као вероучитељ у основној школи у Власотинцу и Гложану. Наредне 2004. године постављен је на место вероучитеља у средњим школама у Власотинцу све до одласка у војску 2008. године. У то време ступа у брак са Миленом Ранђеловић из Власотинца студентом више политехничке школе у Београду. По одслужењу војног рока Епископ нишки господин Иринеј га 12. септембра у Саборном храму у Нишу рукополажио у чин ђакона и упутио у Лесковац где у служби парохијског ђакона проводи три године и два месеца упоредо радећи као вероучитељ у средњим школама. У том периоду учествује у програму „Радио Лесковац“ и снима преко седамдесет емисија о православној вери у трајању од сат времена. Уводи у програм свакодневно читање пролога. На празник светог краља Милутина 12. новембра у Лесковцу новоизабрани Епископ нишки господин др Јован рукополаже га у чин свештеника и поставља на четврту лесковачку парохију. Пред Васкрс 2013. године добија премештај у Власотинце, где и данас служи у парохији која има шест храмова. Има двоје деце, Дуњу која има шест година и Јанка који је стар три и по године.