Рутевачка парохија. Храмови у парохији

sveti Mina RutevacХрам Светог мученика Мине у Рутевцу

Црква је подигнута 1907. године у време службовања проте Лазара Милутиновића. Освећена је 1907. године од стране епископа нишког Никанора Ружичића. Храм су градили мештани села Рутевац и Ћићина. Фрескописана у периоду од 1924. до 1930. године. 1970. године подигнута је звонара.

Rutevac2Храм Свете великомученице Марине у Рутевцу

Изградња храма је започета у време службовања свештеника Предрага Радосављевића 2010. године. Темеље овог храма осветио је епископ нишки Иринеј 2006. године, а крстове 2011. године епископ нишки Јован Пурић. Црква је још увек у фази изградње.

DeligradХрам Светих Архангела Михаила и Гаврила у Делиграду

Храм је подигнут у периоду од 1930. до 1935. године на месту где се нализо део Карађорђевог шанца у делиградској бици 1806. године. На десној страни у храму налази се костурница у коју су положене кости изгинулих ратника. Црква је освећена је 12. маја 1935. године од стране епископа нишког Јована Илића. Храм је обновљен пред прославу двестогодишњице делиградске битке 2006. године.