СВЕТИ РОМАН ПРОСЛАВЉЕН ЕВХАРИСТИЈСКИМ САБРАЊЕМ У ЂУНИСУ

DSC 0026

У недељу 10. по Духовима 29. августа 2021. године, када молитвено прослављамо преподобног оца Романа ђунишког, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету Литургију у манастиру преподобног Романа у Ђунису.

Преосвећеном Владики саслуживали су архимандрит Дамаскин Грабеж новоизабрани Епископ мохачки и свештеници из више Епархија Српске Православне Цркве.

Након заамвоне молитве уследио је обход око храма после кога је Преосвећени Владика освештао славске дарове и пререзао колач.

Преосвећени Владика нишки Арсеније одржао је надахнуту беседу у којој је говорио о Преподобном оцу нашем Роману Ђунишком.

ЊЕГОВО ПРЕОСВЕШТЕНСТВО ЕПИСКОП НИШКИ Г. АРСЕНИЈЕ