СВЕТИ РОМАН ПРОСЛАВЉЕН ЕВХАРИСТИЈСКИМ САБРАЊЕМ У ЂУНИСУ

MSC 6398На дан када молитвено славимо Светог Романа Ђунишког у суботу 29. августа 2020. године, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније началствовао је Светом Литургијом у манастиру Светог Романа у Ђунису.

Преосвећеном Владики саслуживали су монаштво и свештенство нишке, врањске и крушевачке Епархије уз мноштво верног народа, који су током Евхаристијског Сабрања испунили манастирску порту.

Након заамвоне молитве уследио је обход око храма после кога је Преосвећени Владика освештао славске дарове и пререзао колач.

Преосвећени Владика нишки Арсеније одржао је надахнуту беседу у којој је говорио о Преподобном оцу нашем Роману Ђунишком.

На фотографијама се захваљујемо др Михајлу Лазаревићу.

ЊЕГОВО ПРЕОСВЕШТЕНСТВО ЕПИСКОП НИШКИ Г. АРСЕНИЈЕ