MSC 42

У суботу 14. септембра 2019. године, у порти манастира Светог Николе у Куршумлији, приређен је свечани дочек званица, који су пристигли у ову светињу ради обележавања јубилеја, поводом 850 година њеног постојања.

Свечаност је започела вечерњим Богослужењем, којим је началствовао Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Г. Јоаникије, у присуству Епископа балтског и ананејског Г. Г. Алексеја из Украјине, банатског Г. Г. Никанора, врањског Г. Г. Пахомија, брегалничког Г. Г. Марка, осечкопољског и барањског Г. Г. Херувима и нишког Г. Г. Арсенија, уз саслужење високопреподобног архимандрита Тихона (Ракићевића), игумана манастира Студенице и свештенства и свештеномонаштва Епархије нишке.

На Вечерњој служби присуствовали су и г. Никола Селаковић, генерални секретар председника Републике Србије, г. Гаврило Грбан, представник Канцеларије за сарадњу са црквама и верским заједницама, г. Радољуб Видић, председник Општине Куршумлија, гђа. Мирјана Андрић, директорка Републичког завода за заштиту споменика културе, припадници Војске Србије и многобројни верни народ.

Фотографија: др Михајло Лазаревић
{oziogallery 2039}