DSC 0083111111111
У понедељак 16. јула 2018. године , у манастиру Светог Николе у Куршумлији, састали су се Његова Светост Патријарх српски Г.Г. Иринеј, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Арсеније, министар културе г. Владан Вукосављевић, помоћник директора Управе за сарадњу са Црквама и верским заједницама г. Марко Николић, директорка Републичког завода за заштиту културе споменика госпођа Мирјана Андрић, представници нишког Завода за заштиту споменика културе и представници Општине Куршумлија на челу са председником г. Родољубом Видићем, који су били и организатори овог скупа. Након обиласка манастира Светог Николе и разговора о обнови, обишли су и манастир Пресвете Богородице, који већ вековима стоји у рушевинама. Напоследку је група обишла Пролом Бању, где их је дочекао директор „Планинке“ г. Радован Раичевић.

У Пролом Бањи одржан је округли сто на коме је разговарано о организацији прославе 850 година од изградње Немањиних задужбина, као и научном симпосиону који би се бавио њиховом обновом. Договорено је да у наредном периоду Министарство културе оформи радну групу која би се бавила прикупљањем потребне документације о манастирима и организациом смпосиона у току наредне године.
{oziogallery 1745}