1sukovoСуково
15.о6.2013год.

Манастир Успење Пресвете Богородице

У част Светог Еразма охридског Свету Архијерејску Литургију одслужио је Епископ г.Марко из Православне Охридске Архиепископије

Са благословом Епископа нишког г. Јована у Манастиру Успења Пресвете Богородице – Суково (Пирот) одслужио је Свету Архијерејску Литургију Епископ Брегалнички и Местобљуститељ Битољски г.Марко у част Светог Еразма Охридског.
2sukovoУ беседи је истакао и даљи проблем са македонским властима и тамошњом расколничком црквом. Истакао је личну жељу за нормалним и редовним богослужењима у Македонији. Нада се и очекује што брже решење овог великог и дугогодишњег проблема, при чему би се омогучила и изградња цркава и Манастира у Брегалничкој епархији.
3sukovoЕпископ Марко је напоменуо да му је ово прва посета суковском манастиру. Истакао је да је овакав монашки живот потребно да заживи и у Македонији, јер монаси си били и остали у првим борбеним редовима за заштиту православља у канонским признатим Црквама.
Свету Литургију је саслуживао са Игуманом Серафимом из суковског Манастира.