У четвртак, 1. фебруара 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Светих Кирика и Јулите у селу Смиловци.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протосинђел Мардарије, настојатељ манастира Светог Јована Богослова у Поганову, јеромонах Пајсије, сабрат манастира Успења Пресвете Богородице у Сукову, јеромонах Јоаким, сабрат манастира Рођења Пресвете Богородице у Височкој Ржани, ђакон Никола Ераковић и ђакон Предраг Пиперски.

Након завршетка Свете Евхаристије, одслужено је и опело новопрестављеној слушкињи Божијој игуманији Харитини, која је у овој светој обитељи, након скоро шест деценија монашког подвига, дошла до краја свог земног пута. Ковчег са телом мати Харитине потом је, у пратњи сабраних верних, однет до гробног места надомак манастира, где ће чекати Други долазак Господњи.