DSC 0052

У недељу, 26. децембра 2021. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Светог Јована Богослова у Поганову.

Преосвећеном Епископу саслуживали су архимандрит Рафаило (Голушин), настојатељ манастира Височка Ржана, архимандрит Серафим (Мишић), игуман суковске обитељи, протосинђел Мардарије (Ковачевић), игуман манастира Поганово, протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, јереј Живко Миловић, парох трећи пиротски, протођакон Ђорђе Филиповић, ђакон Никола Ераковић и ђакон Немања Шево. За певницом је појало братство манастира Успења Пресвете Богородице у Сукову.

На крају Свете Евхаристије, освећени су дарови и пререзан колач, припремљен у част и спомен Светог Мученика Мардарија, по коме име носи настојатељ ове свете обитељи, протосинђел Мардарије. Након завршетка службе, уприличена је достојна трпеза љубави.

{oziogallery 2615}