СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У МАНАСТИРУ СВЕТОГ АРХАНГЕЛА ГАВРИЛА У ПИРКОВЦУ

DSC 0011

У недељу 9. по Духовима, 22. августа 2021. године, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету Литургију у манастиру Светог архангела Гаврила у Пирковцу.

Преосвећеном Владики саслуживали су протојереј-ставрофор Драгиша Јовановић, свештеник у пензији, протођакон Ђорђе Филиповић и ђакон Предраг Пиперски.

Након прочитаног Светог Јеванђеља, Преосвећени Владика одржао је надахнуту беседу на тему данашњег Јеванђељског читања.

ЊЕГОВО ПРЕОСВЕШТЕНСТВО ЕПИСКОП НИШКИ Г. АРСЕНИЈЕ

За време Свете Литургије појало је братство и поклоници ове свете обитељи.

Од устоличења у свештени трон Епископа нишких, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније по први пут је богослужио у Светоархангелској обитељи манастира Пирковац.