Света архијерејска Литургија у манастиру Липовац

IMG 20181016 082540

У уторак 16. октобра 2018. године, на дан када наша црква прославља Светог свештеномученика Дионисија, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније, служио је Свету архијерејску Литургију у манастиру Светог Стефана у Липовцу.

Саслуживали су: архмандрит Дионисије (Пантелић), протојереј-ставровфор Мирољуб Стојановић, протојереј-ставрофор Љубиша Недељковић, јеромонах Атанасије (Марковић) и ђакон Ђорђе Филиповић.

Храм је био исуњен сестрама и верним народом, који су се овде сабрали поводом имендана оца архимандрита Дионисија. Након што је осветио славске дарове и преломио славски колач, Епископ је поздравио све присутне и оцу Дионисију честитао празник и пожелео му добро здравље на многе године.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније