DSC 0064

У недељу пету Часног поста, када се молитвено сећамо и Свете Марије Египћанке, 10. априла 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију Светог Василија Великог у манастиру Покрова Пресвете Богородице у Ђунису.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј-ставрофор Љубиша Недељковић, свештеник у пензији, протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић, клирик Епархије крушевачке, јереј Марко Николић, парох први власотиначки, протођакон Стеван Кричка и ђакон Никола Ераковић. Благољепију богослужења допринело је појање ученика нишке Богословије, под вођством протођакона Ђорђа Филиповића.

На крају Свете Евхаристије, Преосвећени Владика је осветио славске дарове и пререзао колач, припремљен у спомен Свете Марије Египћанке, светитељки по којој и игуманија ове свете обитељи носи име.

{oziogallery 2699}