У уторак, 8. новембра 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније началствовао је Светом Архијерејском Литургијом у манастиру Светог Великомученика Димитрија у Дивљани, који овога дана прославља свог небеског заштитника.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протосинђел Мардарије (Ковачевић), игуман манастира Светог Јована Богослова у Поганову, протосинђел Серафим (Живковић), игуман дивљанске обитељи, јереј Славиша Смилић, парох први нишкобањски, јеромонах Авакум, сабрат манастира Наупаре, ђакон Предраг Пиперски и ђакон Никола Ераковић.

Лађа манастирске цркве била је испуњена верним народом, придошлим са свих страна, а Свету Литургију пратило је појање црквеног хора "Свети Прокопије" из Прокупља.

По заамвоној молитви, извршен је литијски опход око храма, након чега је Преосвећени Владика осветио славске дарове и пререзао славски колач, припремљен поводом славе ове свете обитељи.